2014 - 2015 Season Results

Youth 2014 - 2015 Season Results

 

 Date  Tournament  Results
Nov 22 Lassiter Open John Boratyn - 3rd place
Nov 23 Buford Beginner's Tournament

Kamryn Boss - 2nd Place

Cody Clarke - 2nd Place

Dylan Tyson - 2nd place

DJ Clarke - 3rd Place

William Cheves - 4th Place

Nov 29 Parkview Open

Kaz Oliver - 1st Place

Drew Risley - 3rd Place

David Ramos - 4th Place

Dec 5 Gwinnett County Youth Championships

Braydon Boss - 1st Place

Jason Lund - 1st Place

Kaz Oliver - 1st Place

Pre' Pasteur - 1st Place

David Ramos - 1st Place

Isaiah Skinner - 1st Place

John Boratyn - 2nd Place

Kamryn Boss - 2nd place

DJ Clarke - 2nd Place

Jayden Gaskin - 2nd Place

Davis Hughes - 2nd Place

Joey Klemm - 2nd Place

Drew Risley - 2nd Place

Dove Sclare - 2nd Place

Jason Tinker - 2nd Place

Bradley Boratyn - 3rd Place

Chandelr Cheves - 3rd Place

Zachary Jones - 3rd Place

Jackson McDonough - 3rd Place

Logan Reiniche - 3rd Place

Zayden Case - 4th Place

Cody Clarke - 4th Place

Liam O'Hagan - 4th Place

Dec 7 Jackson County Beginner's Tournament

Kamryn Boss- 1st Place

Zachary Jones - 1st Place

Corey Madden - 2nd Place

Tyler Clifton - 2nd Place

Coleman Braun - 2nd Place

Liam O'Hagan - 3rd Place

Davis Hughes - 4th Place

William Cheves - 4th Place

Dec 13 Mill Creek Hawk Open

Brayden Boss - 1st Place

Ernest Pasteur - 1st Place

Jason Lund - 1st Place

David Ramos - 1st Place

Drew Risley - 1st Place

Cory Putman - 1st Place

DJ Clarke - 2nd Place

Isaiah Skinner - 2nd Place

Zayden Case - 2nd place

Logan Reiniche - 2nd place

Tyler Clifton - 2nd Place

Jayden Gaskin - 2nd Place

Dove Sclare - 2nd place

Joey Klemm - 2nd Place

Kamryn Boss - 3rd Place

David Kirchoff - 3rd Place

Jason Tinker - 3rd Place

Zachary Jones - 3rd Place

Cody Clarke - 4th Place

John Boratyn - 4th Place

Kaz Oliver - 4th Place

Tate Niekamp - 4th Place

Dec 14 Mill Creek Hawk Beginner's Tournament

Cody Clarke - 1st Place

Kamryn Boss - 1st Place

DJ Clarke - 1st Place

Tre pasteur - 1st Place

Patrick Lambright - 1st Place

Josh Haines - 2nd Place

Bradley Boratyn - 2nd Place

Chandler Cheves - 2nd Place

Liam O'Hagan - 3rd place

Tyler Clifton - 3rd Place

Coleman Braun - 3rd Place

Jackson McDonough - 3rd place

Cory Putman - 3rd Place

Jason Brinkley - 4th Place

Hudson Metcalf - 4th Place

Aiden Jacobazzi - 4th Place

Dylan Lane - 4th Place

Dec 20 Creekview Open

Isaiah Skinner - 1st Place

Zayden Case - 3rd Place

Dec 21 Centennial Beginner's Tournament Liam O'Hagan - 3rd Place
Dec 27 Jefferson Open

Isaiah Skinner - 1st Place

Brayden Boss - 2nd Place

Dec 28 Mountain View Beginner's Tournament

Kamryn Boss - 1st Place

DJ Clarke - 1st Place

Cody Clarke - 2nd Place

Liam O'Hagan - 2nd Place

Addison Vinson - 3rd Place

Coleman Braun - 3rd Place

Aiden Jacobazzi - 4th Place

Dec 29 Dixie Nationals

Brayden Boss - 6th Place

Jan 3 Roswell Openn Brayden Boss - 1st Place/3rd Place
Jan 11 Duluth Beginner's Tournament

Cody Clarke - 1st Place

DJ Clarke - 1st Place

Josh Haines - 1st Place

Jackson McDonough - 1st Place

Liam O'Hagan - 2nd Place

Hudson Fiddler - 2nd Place

Tyler Clifton - 2nd Place

Wyatt Archer - 3rd Place

Aiden Fidler - 4th Place

Jan 11 Oconee Beginner's Tournament Kamryn Boss - 1st Place
Jan 17 North Gwinnett Open

Isaiah Skinner - 1st Place

Tre Pasteur - 1st Palce

Bradely Boratyn - 2nd Place

Zayden Case - 2nd Place

David Kirchoff - 2nd Place

Jason Lund - 3rd Place

Dove Sclare - 4th Place

Tyler Clifton - 4th Place

Jan 17 Pepperell Open

Brayden Boss - 1st Place

Kamryn Boss - 3rd Place/3rd Place

Jan 18 North Gwinnett Beginner's Tournament

Zachary Jones - 1st Place

Kamryn Boss - 2nd Place

Josh Haines - 2nd Place

Aiden Jacobazzi - 2nd Place

Aiden Fiddler - 3rd Place

Hudson Fiddler - 3rd Place

Addison Vinson - 3rd Place

Wyatt Archer - 4th Place

Jan 24 Walton Open

Jason Lund - 2nd Place

Jan 25 Forsyth Central Beginner's Tournament

Tre Pasteur - 1st Place

Tyler Clifton - 1st Place

Aiden Jacobazzi - 3rd Place

Wyatt Archer - 4th Place

Jan 25 Stevens County Beginner's Tournament Kamryn Boss - 1st Place
Feb 7 Peachtree Ridge Open

Isaiah Skinner - 1st Place

Brayed Boss - 4th Place

Dove Sclare - 4th Place

Feb 15 Central Gwinnett Open

Zachary Jones - 1st Place

Jason Lund - 2nd Place

Brayden Boss - 3rd Place

Earnest Pasteur - 3rd Place

Zayden Case - 4th Place

Feb 15 North Hall Beginner's Tournament

Kamryn Boss - 1st Place

Aiden Jacobazzi - 2nd Place

Addison Vinson - 3rd Place

Archer Wyatt - 4th Place

Feb 22 South Paudling Open

Jason Lund - 1st Place

Feb 22 GACS Beginner's Tournament

Liam O'Hagen - 5th Place

Feb 28 State Qualifier

Brayden Boss - 1st Place

David Ramos - 1st Place

Jason Lund - 1st Place

Kamryn Boss - 2nd Place

Bradley Boratyn - 2nd Place

Ernest Pasteur - 3rd Place

Isaiah Skinner - 3rd Place

John Boratyn - 3rd Place

Zayden Case - 4th Place

March 7 State Tournament

Brayden Boss - 1st Place (8U)

Kamryn Boss - 2nd Place (6U)

Jason Lund - 3rd Place (12U)

David Ramos - 4th Place (14U)