2013 - 2014 Season Results

Youth 2013 -2014 Season Results

 

Date Tournament  Results
11/20 Dual Meet vs. Lanier  W 20-6
11/30 Parkview Tournament (Open)

 Luke Metz - 4th Place

 Kaz Oliver - 4th Place

12/1 North Hall Tournament (Beginner's)

 Derek Clarke - 1st Place

 Cody Clarke - 4th Place

12/4 Dual vs Banks County Dual vs Marist Dual vs ATA  
12/6 Gwinnett County Championships @ Collins Hill (Open)

 Luke Metz - 1st Place

 London Metz - 1st Place

 Nic Bachmann - 1st Place

 Ari Allen - 1st Place

 Jason Lund - 1st Place

 Derek Clarke - 2nd Place

 Parker Warren - 2nd Place

 Logan Reiniche - 2nd place

 Drew Risley - 2nd Place

 Kalan Sadler - 4th Place

 Zachary Franco - 4th Place

 Jason Tinker - 4th Place

12/8 Jackson County Tournament (Beginner's)

 Derek Clarke - 1st Place

 Zachary Franco - 1st Place

 Josh Haines - 1st Place

 David Kirchoff - 1st Place

 Cody Reynolds - 1st Place

 Reid Voyles - 1st place

 Jack Wilson - 1st Place

 Cody Clarke - 2nd Place

 Grayson Faver - 2nd Place

 Davis Hughes - 2nd Place

 Cristobal Barcenas - 3rd Place

 Bradley Boratyn - 3rd Place

 Connor Faber - 3rd Place

 Matthew Nifong - 3rd Place

 Kyle Adamec - 4th Place

 Aiden Jaconbazzi - 4th Place

12/14 Mill Creek Tournament (Open)

 London Metz - 1st Place

 Nic Bachmann - 1st Place

 David Ramos - 1st Place

 Drew Risley - 1st Place

 Jason Lund - 2nd Place

 Logan Reiniche - 2nd Place

 DJ Clarke - 3rd Place

 Harrison Hoffmann - 3rd Place

 Luke Metz - 4th Place

 Kaz Oliver - 4th Place

 Zachary Franco - 4th Place

 Parker Warren - 4th Place

 Jason Tinker - 4th Place

 Tate Niekamp - 4th Place

12/15 Mill Creek Tournament (Beginner's)

 Zachary Franco - 1st Place

 Cody Reynolds - 1st Place

 Kalan Sadler - 1st Place

 Reid Voyles - 1st Place

 Kyle Adamec - 2nd Place

 DJ Clarke - 2nd Place

 Connor Faber  - 2nd place

 Grayson Faver - 2nd Place

 David Kirchoff - 2nd Place

 Carson Lubbess - 2nd Place

 Evan Lubbess - 2nd Place

 Cristobal Barcenas - 3rd Place

 Bradley Boratyn - 3rd Place

 John Boratyn - 3rd Place

 Josh Haines - 3rd Place

 Davis Hughes - 3rd Place

 Aiden Jacobazzi - 3rd Place

 Jonathan Louth - 3rd Place

 Matt Nifong - 3rd Place

 Kaz Oliver - 3rd Place

 Tre Pasteur - 3rd Place

12/28 Jefferson Tournament (Open)

 London Metz - 1st Place

 DJ Clarke - 2nd Place

 Nic Bachmann - 3rd Place

12/29 Wheeler Tournament (Beginner's)  
1/4 Brookwood Tournament (Open)

 London Metz - 1st Place

 Luke Metz - 2nd Place

 ZacharyFranco - 2nd Place

 Jason Lund - 2nd Place

 Nic Banchmann - 3rd Place

1/5 Brookwood Tournament (Beginner's)

 Derek Clarke - 1st Place

 Jack Wilson - 1st Place

 Zachary Franco - 1st Place

 Jayden Gaskin - 1st Place

 Josh Haines - 2nd Place

 Kaz Oliver - 2nd Place

 Jonah Stadler - 2nd Place

 David Kirchoff - 2nd Place

 Cody Reynolds - 2nd Place

 Cody Clarke - 3rd Place

 Aiden Jacobazzi - 3rd Place

 Daniel Stadler - 4th Place

1/11 Roswell Tournament (Open)

 David Ramos - 2nd Place

 Jason Lund - 4th Place

1/12 Mountain View Tournament (Beginner's)

 Reid Voyles - 1st Place

 Jack Wilson - 1st Place

 Zachary Franco - 1st Place

 Cody Reynolds - 1st Place

 Derek Clarke - 2nd Place

 Kalan Sadler - 2nd Place

 Cody Clarke - 3rd Place

 Aiden Jacobazzi - 3rd Place

 Ernest Pasteur - 3rd Place

 Kaz Oliver - 4th Place

 Jackson McDonough - 4th Place

 David Kirchoff - 4th Place

 Tonnie Hill - 5th Place

1/15 Dual vs Daclua  14W - 4L
1/18 North Gwinnett Tournament (Open)

 Cody Reynolds - 1st Place

 Jason Jund - 2nd Place

 Luke Metz - 3rd Place

 Jack Wilson - 3rd Place

 Harrison Hoffmann - 4th Place

 Kaz Oliver - 5th Place

1/19 Johns Creek Tournament (Beginner's)

 Zachary Franco - 1st Place

 John Boratyn - 2nd Place

 Josh Haines - 2nd Place

 Bradley Boratyn - 3rd Place

 Chris Barcenas - 3rd Place

 David Kirchoff - 3rd Place

 Kyle Adamec - 4th Place

 Aiden Jacobazzi - 4th Place

1/22 Dual vs Jefferson Dual vs ATA  
1/25 Walton Tournament (Open)  No placers
1/26 Forsyth Central Tournament (Beginner's)

 Josh Haines - 2nd Place

 David Kirchoff - 2nd Place

2/1 North Hall Tournament (Open)

 Harrision Hoffman - 2nd Place

 Drew Risley - 2nd Place

 Cody Reynolds - 4th Place

2/2 Archer Tournament (Beginner's)

 Kalan Sadler - 1st Place

 Colton Sharit - 1st Place

 Aiden Jacobazzi - 2nd Place

 David Kirchoff - 2nd Place

 John Boratyn - 3rd Place

 Derek Clarke - 5th Place

 Bradley Boratyn - 5th Place

2/8 Life University Tournament (Beginners)

 John Boratyn - 1st Place

 Jackson McDonough - 1st Place

 Cody Reynolds - 1st Place

 Jack Wilson - 2nd Place

 Kaz Oliver - 2nd Place

 Kalan Sadler - 3rd Place

 Bo Brookshire - 4th Place

 Bradley Boratyn - 4th Place

 Aiden Jacobazzi - 4th Place

2/16 Central Gwinnett Tournament (Open)

 David Ramos -2nd Place

 Jayden Gaskin - 2nd Place

 Parker Warren - 3rd Place

 Kaz Oliver - 4th Place

 Drew Risley- 4th Place

 Reid Voyles - 5th Place

 Jackson McDonough - 5th Place

2/16 Northview Tournament (Beginner's)  Bo Brookshire - 2nd Place
2/22 State Qualifiers (Commerce HS)

 Reid Voyles - 1st Place

 London Metz - 1st Place

 Luke Metz - 2nd Place

 Warren Parker - 2nd Place

 David Ramos - 2nd Place

 Drew Risley - 2nd Place

 Harrison Hoffmann - 2nd Place

 John Boratyn - 3rd Place

 Ari Allen - 3rd Place

 Jackson McDonough - 3rd Place

 Cody Reynolds - 3rd Place

 Nicholas Bachman - 4th Place

 Aiden Jacobazzi - 4th Place

 Logan Reiniche - 5th Place

3/1 Kids State (Georgia Dome)

 David Ramos - 3rd Place

 Reid Voyles - 4th Place